Murata Electronics North America GRM31A5C2J680JW01D
GRM31A5C2J680JW01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A5C2J680JW01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 630V NP0 1206
Datasheet Download
GRM31A5C2J680JW01D.pdf
Availability of GRM31A5C2J680JW01D
QUANTITY
GRM31A5C2J680JW01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A5C2J680JW01D
Internal Part NumberEIS-GRM31A5C2J680JW01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A5C2J680JW01D
Related LinksGRM31A5C2, GRM31A5C2J680JW01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A5C2J680JW01D Details Description
Related parts for GRM31A5C2J680JW01D
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 836MHZ 0603 datasheet.pdf
FERRITE BEAD 600 OHM .25A 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 12V OUT datasheet.pdf
8364-2 STRIP GUIDE 83642 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 47K OHM 10% 0805 datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.033UF RADIAL datasheet.pdf