Murata Electronics North America GRM31A5C3A270JW01D
GRM31A5C3A270JW01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A5C3A270JW01D
Brief Description
CAP CER 27PF 1KV NP0 1206
Datasheet Download
GRM31A5C3A270JW01D.pdf
Availability of GRM31A5C3A270JW01D
QUANTITY
GRM31A5C3A270JW01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A5C3A270JW01D
Internal Part NumberEIS-GRM31A5C3A270JW01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A5C3A270JW01D
Related LinksGRM31A5C3, GRM31A5C3A270JW01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A5C3A270JW01D Details Description
Related parts for GRM31A5C3A270JW01D
IC AMP AUDIO PWR 1W MONO 8SOIC datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SOJ, 2.29mm pitch datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 450V 84A ISOTOP datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 2.5PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
DOUBLE M8 LONG PW 5M PNP NC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf