Murata Electronics North America GRM31A7U2J222JW31D
GRM31A7U2J222JW31D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A7U2J222JW31D
Brief Description
CAP CER 2200PF 630V U2J 1206
Datasheet Download
GRM31A7U2J222JW31D.pdf
Availability of GRM31A7U2J222JW31D
QUANTITY
GRM31A7U2J222JW31D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A7U2J222JW31D
Internal Part NumberEIS-GRM31A7U2J222JW31D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A7U2J222JW31D
Related LinksGRM31A7U2, GRM31A7U2J222JW31D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A7U2J222JW31D Details Description
Related parts for GRM31A7U2J222JW31D
24-PIN TEST CLIP GOLD DIP .30" datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 8DIP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT563 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 10% AXIAL datasheet.pdf
KIT FLEX POD FOR CY8C29X 48-QFN datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 14POS datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000625MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 20V T/H datasheet.pdf
3300UF 16V 12,5X25 datasheet.pdf