Murata Electronics North America GRM31A7U2J270JW31D
GRM31A7U2J270JW31D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A7U2J270JW31D
Brief Description
CAP CER 27PF 630V U2J 1206
Datasheet Download
GRM31A7U2J270JW31D.pdf
Availability of GRM31A7U2J270JW31D
QUANTITY
GRM31A7U2J270JW31D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A7U2J270JW31D
Internal Part NumberEIS-GRM31A7U2J270JW31D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A7U2J270JW31D
Related LinksGRM31A7U2, GRM31A7U2J270JW31D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A7U2J270JW31D Details Description
Related parts for GRM31A7U2J270JW31D
CONN HEADER 2POS 10MM VERT TIN datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 5% 16VDC 0805 datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT 2DIG ORANGE CA datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC datasheet.pdf
Connector Header 48 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf