Murata Electronics North America GRM31A7U2J821JW31D
GRM31A7U2J821JW31D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A7U2J821JW31D
Brief Description
CAP CER 820PF 630V U2J 1206
Datasheet Download
GRM31A7U2J821JW31D.pdf
Availability of GRM31A7U2J821JW31D
QUANTITY
GRM31A7U2J821JW31D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A7U2J821JW31D
Internal Part NumberEIS-GRM31A7U2J821JW31D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A7U2J821JW31D
Related LinksGRM31A7U2, GRM31A7U2J821JW31D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A7U2J821JW31D Details Description
Related parts for GRM31A7U2J821JW31D
TRIMMER 1K OHM 0.25W TH datasheet.pdf
BAG SHLD METAL-IN 10X12 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 34.0 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
8364-10 CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3A TMINIP2 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915 datasheet.pdf