Murata Electronics North America GRM31A7U3A150JW31D
GRM31A7U3A150JW31D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A7U3A150JW31D
Brief Description
CAP CER 15PF 1KV U2J 1206
Datasheet Download
GRM31A7U3A150JW31D.pdf
Availability of GRM31A7U3A150JW31D
QUANTITY
GRM31A7U3A150JW31D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A7U3A150JW31D
Internal Part NumberEIS-GRM31A7U3A150JW31D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A7U3A150JW31D
Related LinksGRM31A7U3, GRM31A7U3A150JW31D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A7U3A150JW31D Details Description
Related parts for GRM31A7U3A150JW31D
IC ADC 16BIT 4CHAN 48LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER 74POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf
EB PLUNGER SIDE EXIT 3.0M CABLE datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR JP/2 250/1.0% 1/8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
TERM BLK SIDE ENTRY 12POS 2.54MM datasheet.pdf