Murata Electronics North America GRM31A7U3A181JW31D
GRM31A7U3A181JW31D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A7U3A181JW31D
Brief Description
CAP CER 180PF 1KV U2J 1206
Datasheet Download
GRM31A7U3A181JW31D.pdf
Availability of GRM31A7U3A181JW31D
QUANTITY
GRM31A7U3A181JW31D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A7U3A181JW31D
Internal Part NumberEIS-GRM31A7U3A181JW31D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A7U3A181JW31D
Related LinksGRM31A7U3, GRM31A7U3A181JW31D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A7U3A181JW31D Details Description
Related parts for GRM31A7U3A181JW31D
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 1.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
OPTIMIZATION/TROUBLESHOOT HOURLY datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 0.02% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
TVS DIODE 7.6VWM BPKG AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-9V 2W datasheet.pdf