Murata Electronics North America GRM31A7U3A220JW31D
GRM31A7U3A220JW31D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A7U3A220JW31D
Brief Description
CAP CER 22PF 1KV U2J 1206
Datasheet Download
GRM31A7U3A220JW31D.pdf
Availability of GRM31A7U3A220JW31D
QUANTITY
GRM31A7U3A220JW31D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A7U3A220JW31D
Internal Part NumberEIS-GRM31A7U3A220JW31D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A7U3A220JW31D
Related LinksGRM31A7U3, GRM31A7U3A220JW31D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A7U3A220JW31D Details Description
Related parts for GRM31A7U3A220JW31D
RES SMD 160K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 9.31M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8UMAX datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 124.5K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB FP datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 10% 10V SMD datasheet.pdf
TV 29C 29#16 SKT PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf