Murata Electronics North America GRM31A7U3D390JW31D
GRM31A7U3D390JW31D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A7U3D390JW31D
Brief Description
CAP CER 39PF 2KV U2J 1206
Datasheet Download
GRM31A7U3D390JW31D.pdf
Availability of GRM31A7U3D390JW31D
QUANTITY
GRM31A7U3D390JW31D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A7U3D390JW31D
Internal Part NumberEIS-GRM31A7U3D390JW31D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A7U3D390JW31D
Related LinksGRM31A7U3, GRM31A7U3D390JW31D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A7U3D390JW31D Details Description
Related parts for GRM31A7U3D390JW31D
RES 274 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 1W J BEND datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CDC 2CH 12BIT 1.8V 10LFCSP datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf