Murata Electronics North America GRM31BR73A471KW01L
GRM31BR73A471KW01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM31BR73A471KW01L
Brief Description
CAP CER 470PF 1KV X7R 1206
Datasheet Download
GRM31BR73A471KW01L.pdf
Availability of GRM31BR73A471KW01L
QUANTITY
GRM31BR73A471KW01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31BR73A471KW01L
Internal Part NumberEIS-GRM31BR73A471KW01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31BR73A471KW01L
Related LinksGRM31BR73, GRM31BR73A471KW01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31BR73A471KW01L Details Description
Related parts for GRM31BR73A471KW01L
IC REG LDO 2.8V/2.6V/2.63V 8DFN datasheet.pdf
IC COMPAR LP SNGL SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS 1MM GOLD VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP ZERO-DRIFT 3.4MHZ 8MSOP datasheet.pdf
GRIP TIE 15X.75" YELLOW datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
30UF 100V 9.779X39.014 105C AXI datasheet.pdf