Murata Electronics North America GRM31C5C1H913JA01L
GRM31C5C1H913JA01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM31C5C1H913JA01L
Brief Description
CAP CER 0.091UF 50V NP0 1206
Datasheet Download
GRM31C5C1H913JA01L.pdf
Availability of GRM31C5C1H913JA01L
QUANTITY
GRM31C5C1H913JA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31C5C1H913JA01L
Internal Part NumberEIS-GRM31C5C1H913JA01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.091µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31C5C1H913JA01L
Related LinksGRM31C5C1, GRM31C5C1H913JA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31C5C1H913JA01L Details Description
Related parts for GRM31C5C1H913JA01L
TERM BLOCK PWR AKG 35 BLUE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM 6A FASTON datasheet.pdf
CONTACT XRC SOCKET 14-18AWG TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CABLE 10POS .100 JUMPER 7.5 INCH datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 210NH 220MA 2.06 OHM datasheet.pdf
OSC MEMS 125MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf