Murata Electronics North America GRM31CR71A226ME15K
GRM31CR71A226ME15K picture photo
Mfg. Part Number
GRM31CR71A226ME15K
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22UF 10V X7R 1206
Datasheet Download
GRM31CR71A226ME15K.pdf
Availability of GRM31CR71A226ME15K
QUANTITY
GRM31CR71A226ME15K Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31CR71A226ME15K
Internal Part NumberEIS-GRM31CR71A226ME15K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31CR71A226ME15K
Related LinksGRM31CR71, GRM31CR71A226ME15K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31CR71A226ME15K Details Description
Related parts for GRM31CR71A226ME15K
IC FPGA 61 I/O 84PLCC datasheet.pdf
FILTER LINE 20MH 1A VERTICAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC RESET MPU W/RESET SC70-4 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V 10% BX 1210 datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC LPDDR SDRAM 2GBIT VFBGA datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK MCX 50OHM datasheet.pdf
CAP MICA 20PF 5% 500V SMD datasheet.pdf