Murata Electronics North America GRM31M6P2A122JZ01L
GRM31M6P2A122JZ01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM31M6P2A122JZ01L
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V P2H 1206
Datasheet Download
GRM31M6P2A122JZ01L.pdf
Availability of GRM31M6P2A122JZ01L
QUANTITY
GRM31M6P2A122JZ01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31M6P2A122JZ01L
Internal Part NumberEIS-GRM31M6P2A122JZ01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package3,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31M6P2A122JZ01L
Related LinksGRM31M6P2, GRM31M6P2A122JZ01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31M6P2A122JZ01L Details Description
Related parts for GRM31M6P2A122JZ01L
FIXED IND 56UH 1.18A 200 MOHM datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220 datasheet.pdf
RES 470 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 39.7KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 2M OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 7POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
RES 27 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
FERRITE BEAD 23 OHM 1806 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
SPRING,COMPRESSION datasheet.pdf
CAP FILM 1.2NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf