Murata Electronics North America GRM31MF51A106ZA36E
GRM31MF51A106ZA36E picture photo
Mfg. Part Number
GRM31MF51A106ZA36E
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM31MF51A106ZA36E.pdf
Availability of GRM31MF51A106ZA36E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM31MF51A106ZA36E Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31MF51A106ZA36E
Internal Part NumberEIS-GRM31MF51A106ZA36E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM31MF51A106ZA36E today.
SeriesGRM31MF51A
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSOP
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM31MF51A106ZA36E
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM31MF51, GRM31MF51A106ZA36E Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31MF51A106ZA36E Details Description
Related parts for GRM31MF51A106ZA36E
CAP TANT 10UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
MEMORY CARD SD MICRO M2 512MB datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 442 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 316 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.55K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX1518 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 283MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf