Murata Electronics North America GRM32A7U2J182JW31D
GRM32A7U2J182JW31D picture photo
Mfg. Part Number
GRM32A7U2J182JW31D
Brief Description
CAP CER 1800PF 630V U2J 1210
Datasheet Download
GRM32A7U2J182JW31D.pdf
Availability of GRM32A7U2J182JW31D
QUANTITY
GRM32A7U2J182JW31D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM32A7U2J182JW31D
Internal Part NumberEIS-GRM32A7U2J182JW31D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM32A7U2J182JW31D
Related LinksGRM32A7U2, GRM32A7U2J182JW31D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM32A7U2J182JW31D Details Description
Related parts for GRM32A7U2J182JW31D
IC OTP 4MBIT 70NS 32DIP datasheet.pdf
CONN PLATE DBL-LOCK 3POS NATURAL datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Terminal Block datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD VT/SLOT/STDF datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf