Murata Electronics North America GRM32DB10J226K
GRM32DB10J226K picture photo
Mfg. Part Number
GRM32DB10J226K
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM32DB10J226K.pdf
Availability of GRM32DB10J226K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM32DB10J226K Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM32DB10J226K
Internal Part NumberEIS-GRM32DB10J226K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM32DB10J226K today.
SeriesGRM32DB1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM32DB10J226K
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM32DB, GRM32DB10J226K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM32DB10J226K Details Description
Related parts for GRM32DB10J226K
RES SMD 178K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 8.9A 22 MOHM TH datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR DPST 40A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 600MA MPG06 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.1% 2.5W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 1200UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 8HVSON datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf