Murata Electronics North America GRM32EB31H475KA87L(G
GRM32EB31H475KA87L(G picture photo
Mfg. Part Number
GRM32EB31H475KA87L(G
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM32EB31H475KA87L(G.pdf
Availability of GRM32EB31H475KA87L(G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM32EB31H475KA87L(G Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM32EB31H475KA87L(G
Internal Part NumberEIS-GRM32EB31H475KA87L(G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM32EB31H475KA87L(G today.
SeriesGRM32EB31H47
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM32EB31H475KA87L(G
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
GRM32EB31H475KA87L(G Details Description
Related parts for GRM32EB31H475KA87L(G
RES SMD 37.4KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
CONN FFC TOP 14POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
RETAINER 16MM DIAMETER CELL SMD datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
SPRING TERMINAL BLOCK 5CVERT GRE datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf