Murata Electronics North America GRM32EF50J107ZE20L
GRM32EF50J107ZE20L picture photo
Mfg. Part Number
GRM32EF50J107ZE20L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100UF 6.3V Y5V 1210
Datasheet Download
GRM32EF50J107ZE20L.pdf
Availability of GRM32EF50J107ZE20L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM32EF50J107ZE20L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM32EF50J107ZE20L
Internal Part NumberEIS-GRM32EF50J107ZE20L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductGA3 Safety Recognized Caps and Hi-Cap MLCC
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance100µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM32EF50J107ZE20L
Related LinksGRM32EF50, GRM32EF50J107ZE20L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM32EF50J107ZE20L Details Description
Related parts for GRM32EF50J107ZE20L
RES CHAS MNT 1.6 OHM 10% 300W datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 20% 1611 datasheet.pdf
RES SMD 6.98KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 2.0MM SNGL WHITE 6POS datasheet.pdf
IC ADC 8BIT MPU COMPAT HS 20SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CIR 35C 35#16 FR PIN RECP datasheet.pdf
PGS GRAPHITE SHEET datasheet.pdf
RND JACKET FLAT CABLE 50 COND datasheet.pdf
CTV 8C 8#20 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
DUAL 20V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf