Murata Electronics North America GRM32NC81A226ME19L
GRM32NC81A226ME19L picture photo
Mfg. Part Number
GRM32NC81A226ME19L
Brief Description
CAP CER 22UF 10V X6S 1210
Datasheet Download
GRM32NC81A226ME19L.pdf
Availability of GRM32NC81A226ME19L
QUANTITY
GRM32NC81A226ME19L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM32NC81A226ME19L
Internal Part NumberEIS-GRM32NC81A226ME19L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM32NC81A226ME19L
Related LinksGRM32NC81, GRM32NC81A226ME19L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM32NC81A226ME19L Details Description
Related parts for GRM32NC81A226ME19L
IC REG CTRLR ISO PWM CM 20-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 30PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.8"L X 4.72"W datasheet.pdf
SWITCH SNAP 7A PLUNGER SLD 250V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V 10% BX 1825 datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SST UNITIZED WHEEL 7" 5A FIN datasheet.pdf
TRANS NPN 800V 7A TO3PF datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 60POS SMD datasheet.pdf