Murata Electronics North America GRM32NC81C226KE15L
GRM32NC81C226KE15L picture photo
Mfg. Part Number
GRM32NC81C226KE15L
Brief Description
CAP CER 22UF 16V X6S 1210
Datasheet Download
GRM32NC81C226KE15L.pdf
Availability of GRM32NC81C226KE15L
QUANTITY
GRM32NC81C226KE15L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM32NC81C226KE15L
Internal Part NumberEIS-GRM32NC81C226KE15L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM32NC81C226KE15L
Related LinksGRM32NC81, GRM32NC81C226KE15L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM32NC81C226KE15L Details Description
Related parts for GRM32NC81C226KE15L
CONN HEADER VERT .100 16POS 30AU datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 0.027 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
17P MTA156 ASSY 24AWG WHT LF datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 26.1 OHM 1% 10W datasheet.pdf
IC MUX QUAD 2INPUT 16-DHVQFN datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 145MA 24 OHM TH datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 20POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 19POS THRUHL datasheet.pdf