Murata Electronics North America GRM32NC81C226ME15L
GRM32NC81C226ME15L picture photo
Mfg. Part Number
GRM32NC81C226ME15L
Brief Description
CAP CER 22UF 16V X6S 1210
Datasheet Download
GRM32NC81C226ME15L.pdf
Availability of GRM32NC81C226ME15L
QUANTITY
GRM32NC81C226ME15L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM32NC81C226ME15L
Internal Part NumberEIS-GRM32NC81C226ME15L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM32NC81C226ME15L
Related LinksGRM32NC81, GRM32NC81C226ME15L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM32NC81C226ME15L Details Description
Related parts for GRM32NC81C226ME15L
FIXED IND 1UH 515MA 700 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TAPE RUBBER SPLICING 2" X 30' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
STRIP UNMARK 12 STD datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS INLINE PIN datasheet.pdf