Murata Electronics North America GRM32NR71H224KA01K
GRM32NR71H224KA01K picture photo
Mfg. Part Number
GRM32NR71H224KA01K
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1210
Datasheet Download
GRM32NR71H224KA01K.pdf
Availability of GRM32NR71H224KA01K
QUANTITY
GRM32NR71H224KA01K Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM32NR71H224KA01K
Internal Part NumberEIS-GRM32NR71H224KA01K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM32NR71H224KA01K
Related LinksGRM32NR71, GRM32NR71H224KA01K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM32NR71H224KA01K Details Description
Related parts for GRM32NR71H224KA01K
RES 51 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 750mA (Switch) Backlight 8-MLF (2x2) datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
MARKER PLATE datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 16UCSP datasheet.pdf
FUSE 75A 130V T/D LIFT TRUCK datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 0.100 24 POS datasheet.pdf
CIR BRKR ROCKER datasheet.pdf
RES SMD 0.16 OHM 5% 1W 0612 datasheet.pdf