Murata Electronics North America GRM36CH180J50PT
GRM36CH180J50PT picture photo
Mfg. Part Number
GRM36CH180J50PT
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM36CH180J50PT.pdf
Availability of GRM36CH180J50PT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM36CH180J50PT Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM36CH180J50PT
Internal Part NumberEIS-GRM36CH180J50PT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM36CH180J50PT today.
SeriesGRM36CH18
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM36CH180J50PT
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM36CH, GRM36CH180J50PT Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM36CH180J50PT Details Description
Related parts for GRM36CH180J50PT
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES WW 3W 0.27 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PROG 8-TSSOP datasheet.pdf
OSC VCXO 32.571MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
LAPPING FILM SLCN DIOXIDE 6"X6" datasheet.pdf
CAP ALUM 56000UF 20% 50V SCREW datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 64QFN datasheet.pdf
RES 3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 25V RADIAL datasheet.pdf