Murata Electronics North America GRM36UJ510J50PT
GRM36UJ510J50PT picture photo
Mfg. Part Number
GRM36UJ510J50PT
Datasheet Download
GRM36UJ510J50PT.pdf
Availability of GRM36UJ510J50PT
QUANTITY
GRM36UJ510J50PT Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM36UJ510J50PT
Internal Part NumberEIS-GRM36UJ510J50PT
Delivery TimeIn stock, ship GRM36UJ510J50PT today.
SeriesGRM36UJ51
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM36UJ510J50PT
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM36UJ, GRM36UJ510J50PT Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM36UJ510J50PT Details Description
Related parts for GRM36UJ510J50PT
IC REG CTRLR PWM CM 8DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 200 OHM 0804 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 33 OHM 0404 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
FILTER GEN PURPOSE/SGL PHASE 1A datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 5W SMBG datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf