Murata Electronics North America GRM36X7R102J050PT
GRM36X7R102J050PT picture photo
Mfg. Part Number
GRM36X7R102J050PT
Datasheet Download
GRM36X7R102J050PT.pdf
Availability of GRM36X7R102J050PT
QUANTITY
GRM36X7R102J050PT Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM36X7R102J050PT
Internal Part NumberEIS-GRM36X7R102J050PT
Delivery TimeIn stock, ship GRM36X7R102J050PT today.
SeriesGRM36X7R10
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSOT0805-6
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM36X7R102J050PT
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM36X7R, GRM36X7R102J050PT Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM36X7R102J050PT Details Description
Related parts for GRM36X7R102J050PT
IC DUAL POWER DIST SW 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 5% 1/4W L BEND datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 12-24V PNL MT datasheet.pdf
SWITCH PUSH 6PDT 0.5A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1W DO214AC datasheet.pdf