Murata Electronics North America GRM36X7R103K50D500
GRM36X7R103K50D500 picture photo
Mfg. Part Number
GRM36X7R103K50D500
Datasheet Download
GRM36X7R103K50D500.pdf
Availability of GRM36X7R103K50D500
QUANTITY
GRM36X7R103K50D500 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM36X7R103K50D500
Internal Part NumberEIS-GRM36X7R103K50D500
Delivery TimeIn stock, ship GRM36X7R103K50D500 today.
SeriesGRM36X7R10
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM36X7R103K50D500
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM36X7R1, GRM36X7R103K50D500 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM36X7R103K50D500 Details Description
Related parts for GRM36X7R103K50D500
RES SMD 95.3 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 50POS DUAL 30AU datasheet.pdf
Crystal 10.0000MHz 50ppm 12pF 80 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC TXRX RS485 3.3V FD 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 500V 1111 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 3/8-24 UNF 1-5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.22A 270 MOHM datasheet.pdf