Murata Electronics North America GRM36Y5V154Z10
GRM36Y5V154Z10 picture photo
Mfg. Part Number
GRM36Y5V154Z10
Datasheet Download
GRM36Y5V154Z10.pdf
Availability of GRM36Y5V154Z10
QUANTITY
GRM36Y5V154Z10 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM36Y5V154Z10
Internal Part NumberEIS-GRM36Y5V154Z10
Delivery TimeIn stock, ship GRM36Y5V154Z10 today.
SeriesGRM36Y5V
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM36Y5V154Z10
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM36Y5, GRM36Y5V154Z10 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM36Y5V154Z10 Details Description
Related parts for GRM36Y5V154Z10
OPTO SENSOR VERT SLOT 3.4MM datasheet.pdf
MOSFET RF 3.5GHZ 4.5W 12V 1.5PLD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS PNL MNT SKT XLR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 0.357 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES ARRAY 16 RES 330 OHM 18DRT datasheet.pdf