Murata Electronics North America GRM39B153K25-C500/PT266
GRM39B153K25-C500/PT266 picture photo
Mfg. Part Number
GRM39B153K25-C500/PT266
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM39B153K25-C500/PT266.pdf
Availability of GRM39B153K25-C500/PT266
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM39B153K25-C500/PT266 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM39B153K25-C500/PT266
Internal Part NumberEIS-GRM39B153K25-C500/PT266
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM39B153K25-C500/PT266 today.
SeriesGRM39B153K25-
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM39B153K25-C500/PT266
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
GRM39B153K25-C500/PT266 Details Description
Related parts for GRM39B153K25-C500/PT266
RES SMD 523 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-TDFN datasheet.pdf
OSC MEMS 64.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
CABLE TRIAXIAL 100' datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
55A CABLE MULTICORE datasheet.pdf