Murata Electronics North America GRM39CKR82B50-500
GRM39CKR82B50-500 picture photo
Mfg. Part Number
GRM39CKR82B50-500
Datasheet Download
GRM39CKR82B50-500.pdf
Availability of GRM39CKR82B50-500
QUANTITY
GRM39CKR82B50-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM39CKR82B50-500
Internal Part NumberEIS-GRM39CKR82B50-500
Delivery TimeIn stock, ship GRM39CKR82B50-500 today.
SeriesGRM39CKR82
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type603
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM39CKR82B50-500
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM39CKR, GRM39CKR82B50-500 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM39CKR82B50-500 Details Description
Related parts for GRM39CKR82B50-500
RES SMD 95.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 34A POWER56 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CROCODILE CLIP datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 176 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN FPC 50POS 0.50MM R/A datasheet.pdf