Murata Electronics North America GRM39COG680J50 0603-68P
GRM39COG680J50   0603-68P picture photo
Mfg. Part Number
GRM39COG680J50 0603-68P
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM39COG680J50 0603-68P.pdf
Availability of GRM39COG680J50 0603-68P
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM39COG680J50 0603-68P Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM39COG680J50 0603-68P
Internal Part NumberEIS-GRM39COG680J50 0603-68P
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM39COG680J50 0603-68P today.
SeriesGRM39COG680J50
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM39COG680J50 0603-68P
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
GRM39COG680J50 0603-68P Details Description
Related parts for GRM39COG680J50 0603-68P
CONN HEADER .100 SINGL STR 26POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 90A TO-3P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
RES 107 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.357 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED ACCESSORY SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 25A 56TQFN datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
HOOF W/DENT 45 2.40MM datasheet.pdf