Murata Electronics North America GRM39X7R104K016AD
GRM39X7R104K016AD picture photo
Mfg. Part Number
GRM39X7R104K016AD
Datasheet Download
GRM39X7R104K016AD.pdf
Availability of GRM39X7R104K016AD
QUANTITY
GRM39X7R104K016AD Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM39X7R104K016AD
Internal Part NumberEIS-GRM39X7R104K016AD
Delivery TimeIn stock, ship GRM39X7R104K016AD today.
SeriesGRM39X7R10
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM39X7R104K016AD
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM39X7R, GRM39X7R104K016AD Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM39X7R104K016AD Details Description
Related parts for GRM39X7R104K016AD
IC DISTRIBUTION SW 0.8A SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
PZ 6 ROTO DIE SET datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 250MA AXIAL datasheet.pdf