Murata Electronics North America GRM40B105K10 0805-105K
GRM40B105K10   0805-105K picture photo
Mfg. Part Number
GRM40B105K10 0805-105K
Datasheet Download
GRM40B105K10 0805-105K.pdf
Availability of GRM40B105K10 0805-105K
QUANTITY
GRM40B105K10 0805-105K Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40B105K10 0805-105K
Internal Part NumberEIS-GRM40B105K10 0805-105K
Delivery TimeIn stock, ship GRM40B105K10 0805-105K today.
SeriesGRM40B105K10
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40B105K10 0805-105K
MURATA Product CategoryMURATA Components
GRM40B105K10 0805-105K Details Description
Related parts for GRM40B105K10 0805-105K
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 1POS 15MM datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN FFC VERT 5POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
IC FPGA 480 I/O 1136FCBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 20POS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.15A 24V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 30ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf