Murata Electronics North America GRM40B393K25
GRM40B393K25 picture photo
Mfg. Part Number
GRM40B393K25
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM40B393K25.pdf
Availability of GRM40B393K25
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM40B393K25 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40B393K25
Internal Part NumberEIS-GRM40B393K25
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM40B393K25 today.
SeriesGRM40B3
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type805
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40B393K25
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM40B, GRM40B393K25 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM40B393K25 Details Description
Related parts for GRM40B393K25
RES MO 3W 1K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
PHOTOELECTRIC SENSOR datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES SMD 7K OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
RES 180 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 1VWM SSSMINI2 datasheet.pdf
CONN JACK MODULE BLOCKOUT DEVICE datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf