Murata Electronics North America GRM40B474K16D530/PT85
GRM40B474K16D530/PT85 picture photo
Mfg. Part Number
GRM40B474K16D530/PT85
Datasheet Download
GRM40B474K16D530/PT85.pdf
Availability of GRM40B474K16D530/PT85
QUANTITY
GRM40B474K16D530/PT85 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40B474K16D530/PT85
Internal Part NumberEIS-GRM40B474K16D530/PT85
Delivery TimeIn stock, ship GRM40B474K16D530/PT85 today.
SeriesGRM40B474K16
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40B474K16D530/PT85
MURATA Product CategoryMURATA Components
GRM40B474K16D530/PT85 Details Description
Related parts for GRM40B474K16D530/PT85
OSC 3.3V PROG CMOS TRI ST 100PPM datasheet.pdf
CONN RCPT 86POS .8MM DL GOLD SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.61M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 120VAC TERM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.27M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 0.050 30 POS datasheet.pdf