Murata Electronics North America GRM40C0G010C50
GRM40C0G010C50 picture photo
Mfg. Part Number
GRM40C0G010C50
Datasheet Download
GRM40C0G010C50.pdf
Availability of GRM40C0G010C50
QUANTITY
GRM40C0G010C50 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40C0G010C50
Internal Part NumberEIS-GRM40C0G010C50
Delivery TimeIn stock, ship GRM40C0G010C50 today.
SeriesGRM40C0G
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD0805
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40C0G010C50
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM40C0, GRM40C0G010C50 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM40C0G010C50 Details Description
Related parts for GRM40C0G010C50
CONN JACK 20POS MALE CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN FERRULE 2WIRE 18AWG GRAY datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 22.61MM datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 15COND MULTI 100' datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 40POS 0.50MM R/A datasheet.pdf