Murata Electronics North America GRM40C0G220J50PT
GRM40C0G220J50PT picture photo
Mfg. Part Number
GRM40C0G220J50PT
Datasheet Download
GRM40C0G220J50PT.pdf
Availability of GRM40C0G220J50PT
QUANTITY
GRM40C0G220J50PT Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40C0G220J50PT
Internal Part NumberEIS-GRM40C0G220J50PT
Delivery TimeIn stock, ship GRM40C0G220J50PT today.
SeriesGRM40C0G2
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeMLCC080522pF50V
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40C0G220J50PT
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM40C0G, GRM40C0G220J50PT Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM40C0G220J50PT Details Description
Related parts for GRM40C0G220J50PT
DIP CABLE - HDP40H/AE40M/HDP40H datasheet.pdf
IC DAC 10BIT OCT LP SER 16-TSSOP datasheet.pdf
IC DVR HALF-BRIDGE HV 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 910PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
FUSE AUTO 10A 32VAC/VDC BLADE datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
24+24 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
SLAD 36/180B 3.2SN OG datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 12A SC-70 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf