Murata Electronics North America GRM40C0G221J50PT
GRM40C0G221J50PT picture photo
Mfg. Part Number
GRM40C0G221J50PT
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM40C0G221J50PT.pdf
Availability of GRM40C0G221J50PT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM40C0G221J50PT Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40C0G221J50PT
Internal Part NumberEIS-GRM40C0G221J50PT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM40C0G221J50PT today.
SeriesGRM40C0G2
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40C0G221J50PT
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM40C0G, GRM40C0G221J50PT Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM40C0G221J50PT Details Description
Related parts for GRM40C0G221J50PT
IC ELECTR CIRCUIT BREAKER 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC HI POWER 64A datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 100MA 13 OHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
LED IND 8MM BLUE 24V datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf