Murata Electronics North America GRM40CH181J
GRM40CH181J picture photo
Mfg. Part Number
GRM40CH181J
Datasheet Download
GRM40CH181J.pdf
Availability of GRM40CH181J
QUANTITY
GRM40CH181J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40CH181J
Internal Part NumberEIS-GRM40CH181J
Delivery TimeIn stock, ship GRM40CH181J today.
SeriesGRM40C
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40CH181J
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM40, GRM40CH181J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM40CH181J Details Description
Related parts for GRM40CH181J
CONN HEADER 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
REPLACEMENT PART FOR CRIMP DIE datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 43VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 4POS GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf