Murata Electronics North America GRM40X5R335K 16
GRM40X5R335K 16 picture photo
Mfg. Part Number
GRM40X5R335K 16
Datasheet Download
GRM40X5R335K 16.pdf
Availability of GRM40X5R335K 16
QUANTITY
GRM40X5R335K 16 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40X5R335K 16
Internal Part NumberEIS-GRM40X5R335K 16
Delivery TimeIn stock, ship GRM40X5R335K 16 today.
SeriesGRM40X5R3
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40X5R335K 16
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM40X5, GRM40X5R335K 16 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM40X5R335K 16 Details Description
Related parts for GRM40X5R335K 16
DIODE ZENER 30V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 10A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
IMPACT ORTHO DIRECT 5PX10C TOP G datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf