Murata Electronics North America GRM40X7R105J050AL
GRM40X7R105J050AL picture photo
Mfg. Part Number
GRM40X7R105J050AL
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM40X7R105J050AL.pdf
Availability of GRM40X7R105J050AL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM40X7R105J050AL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40X7R105J050AL
Internal Part NumberEIS-GRM40X7R105J050AL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM40X7R105J050AL today.
SeriesGRM40X7R10
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40X7R105J050AL
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM40X7R, GRM40X7R105J050AL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM40X7R105J050AL Details Description
Related parts for GRM40X7R105J050AL
HEAT SINK 40MM X 40MM X 19.5MM datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 10NS 44LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 2MM TIN PANEL datasheet.pdf
IC FPGA 131 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
HEATSHRINK 8MM-100M BLACK datasheet.pdf
CONN 1.27MM PITCH HIDENSITY datasheet.pdf