Murata Electronics North America GRM40X7R105K10D530
GRM40X7R105K10D530 picture photo
Mfg. Part Number
GRM40X7R105K10D530
Datasheet Download
GRM40X7R105K10D530.pdf
Availability of GRM40X7R105K10D530
QUANTITY
GRM40X7R105K10D530 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40X7R105K10D530
Internal Part NumberEIS-GRM40X7R105K10D530
Delivery TimeIn stock, ship GRM40X7R105K10D530 today.
SeriesGRM40X7R10
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40X7R105K10D530
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM40X7R1, GRM40X7R105K10D530 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM40X7R105K10D530 Details Description
Related parts for GRM40X7R105K10D530
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SPLITTER Y MALE-2 FEMALE 5POS datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT LP GRN 1 datasheet.pdf