Murata Electronics North America GRM40X7R224K25D543
GRM40X7R224K25D543 picture photo
Mfg. Part Number
GRM40X7R224K25D543
Datasheet Download
GRM40X7R224K25D543.pdf
Availability of GRM40X7R224K25D543
QUANTITY
GRM40X7R224K25D543 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40X7R224K25D543
Internal Part NumberEIS-GRM40X7R224K25D543
Delivery TimeIn stock, ship GRM40X7R224K25D543 today.
SeriesGRM40X7R22
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40X7R224K25D543
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM40X7R2, GRM40X7R224K25D543 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM40X7R224K25D543 Details Description
Related parts for GRM40X7R224K25D543
IC REG LDO 2.85V 0.15A 5DSBGA datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 60 POS .197 SMD datasheet.pdf
IC ADC 8BIT SERIAL I/O 8VSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
STAINLESS STEEL ALTERNATIVE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf