Murata Electronics North America GRM40X7R273K50-550/T10
GRM40X7R273K50-550/T10 picture photo
Mfg. Part Number
GRM40X7R273K50-550/T10
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM40X7R273K50-550/T10.pdf
Availability of GRM40X7R273K50-550/T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM40X7R273K50-550/T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40X7R273K50-550/T10
Internal Part NumberEIS-GRM40X7R273K50-550/T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM40X7R273K50-550/T10 today.
SeriesGRM40X7R273K5
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD0805
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40X7R273K50-550/T10
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
GRM40X7R273K50-550/T10 Details Description
Related parts for GRM40X7R273K50-550/T10
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT UVLO 8SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 32-QFN datasheet.pdf
RES 20 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
REPLENISHMENT DECAL "A" ORG/BLK datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AB datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 4AWG ORANGE 100' datasheet.pdf