Murata Electronics North America GRM40X7R273K50-550/T10
GRM40X7R273K50-550/T10 picture photo
Mfg. Part Number
GRM40X7R273K50-550/T10
Datasheet Download
GRM40X7R273K50-550/T10.pdf
Availability of GRM40X7R273K50-550/T10
QUANTITY
GRM40X7R273K50-550/T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40X7R273K50-550/T10
Internal Part NumberEIS-GRM40X7R273K50-550/T10
Delivery TimeIn stock, ship GRM40X7R273K50-550/T10 today.
SeriesGRM40X7R273K5
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD0805
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40X7R273K50-550/T10
MURATA Product CategoryMURATA Components
GRM40X7R273K50-550/T10 Details Description
Related parts for GRM40X7R273K50-550/T10
IDC CABLE - MCF10K/MC10F/MCF10K datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 2.2 OHM 5% AXL datasheet.pdf
IC CLK BUF 2:4 266MHZ 20VFQFPN datasheet.pdf
MOD INSERT BLANK WHT NETKEY SER datasheet.pdf
PT BULB D-A ASSY B datasheet.pdf
RES 237 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.5MM datasheet.pdf