Murata Electronics North America GRM40X7R473K50V
GRM40X7R473K50V picture photo
Mfg. Part Number
GRM40X7R473K50V
Datasheet Download
GRM40X7R473K50V.pdf
Availability of GRM40X7R473K50V
QUANTITY
GRM40X7R473K50V Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40X7R473K50V
Internal Part NumberEIS-GRM40X7R473K50V
Delivery TimeIn stock, ship GRM40X7R473K50V today.
SeriesGRM40X7R4
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40X7R473K50V
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM40X7, GRM40X7R473K50V Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM40X7R473K50V Details Description
Related parts for GRM40X7R473K50V
RES SMD 3.9K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
Crystal 16.3840MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TUBING PVC BLK 1000' datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
IC OSC SILICON 8MHZ 8-MSOP datasheet.pdf