Murata Electronics North America GRM40X7R684K16D530
GRM40X7R684K16D530 picture photo
Mfg. Part Number
GRM40X7R684K16D530
Datasheet Download
GRM40X7R684K16D530.pdf
Availability of GRM40X7R684K16D530
QUANTITY
GRM40X7R684K16D530 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40X7R684K16D530
Internal Part NumberEIS-GRM40X7R684K16D530
Delivery TimeIn stock, ship GRM40X7R684K16D530 today.
SeriesGRM40X7R68
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeMLCC08050.68uF16V
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40X7R684K16D530
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM40X7R6, GRM40X7R684K16D530 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM40X7R684K16D530 Details Description
Related parts for GRM40X7R684K16D530
BOARD EVALUATION LM2727 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 7.5A TO263AB datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
MINI MAC DIE SET FOR M-2210 datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SOD123T datasheet.pdf
0625 PIN-LINE HDR SCRW MACH CONT datasheet.pdf
HAN U PROTECT COVER DIE CAPC FOR datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf