Murata Electronics North America GRM40X7R824K50D500
GRM40X7R824K50D500 picture photo
Mfg. Part Number
GRM40X7R824K50D500
Datasheet Download
GRM40X7R824K50D500.pdf
Availability of GRM40X7R824K50D500
QUANTITY
GRM40X7R824K50D500 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40X7R824K50D500
Internal Part NumberEIS-GRM40X7R824K50D500
Delivery TimeIn stock, ship GRM40X7R824K50D500 today.
SeriesGRM40X7R82
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD0805
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40X7R824K50D500
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM40X7R8, GRM40X7R824K50D500 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM40X7R824K50D500 Details Description
Related parts for GRM40X7R824K50D500
CONN SOCKET 14-20AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN 6MM END PLATE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 75 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 612V 5KA DISC 14MM datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 10ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf