Murata Electronics North America GRM42-2COG302J050
GRM42-2COG302J050 picture photo
Mfg. Part Number
GRM42-2COG302J050
Datasheet Download
GRM42-2COG302J050.pdf
Availability of GRM42-2COG302J050
QUANTITY
GRM42-2COG302J050 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM42-2COG302J050
Internal Part NumberEIS-GRM42-2COG302J050
Delivery TimeIn stock, ship GRM42-2COG302J050 today.
SeriesGRM42-2COG
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM42-2COG302J050
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM42-2C, GRM42-2COG302J050 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM42-2COG302J050 Details Description
Related parts for GRM42-2COG302J050
CAP TRIMMER 4-25PF 50V SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOD CORD REVERSED 8-8 SILVER 25' datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 3A DO201AD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 4.1A 22 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
THERMOSTAT 105 DEG NC TO-220 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf