Murata Electronics North America GRM42-2F155Z16-530
GRM42-2F155Z16-530 picture photo
Mfg. Part Number
GRM42-2F155Z16-530
Datasheet Download
GRM42-2F155Z16-530.pdf
Availability of GRM42-2F155Z16-530
QUANTITY
GRM42-2F155Z16-530 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM42-2F155Z16-530
Internal Part NumberEIS-GRM42-2F155Z16-530
Delivery TimeIn stock, ship GRM42-2F155Z16-530 today.
SeriesGRM42-2F15
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM42-2F155Z16-530
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM42-2F1, GRM42-2F155Z16-530 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM42-2F155Z16-530 Details Description
Related parts for GRM42-2F155Z16-530
CONN HEADER 4POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUFFER 14BIT 48TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.05KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 GREEN/YELLOW/RED datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T STEEL LUG datasheet.pdf
Connector Header 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf