Murata Electronics North America GRM42-2X5R226M25
GRM42-2X5R226M25 picture photo
Mfg. Part Number
GRM42-2X5R226M25
Datasheet Download
GRM42-2X5R226M25.pdf
Availability of GRM42-2X5R226M25
QUANTITY
GRM42-2X5R226M25 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM42-2X5R226M25
Internal Part NumberEIS-GRM42-2X5R226M25
Delivery TimeIn stock, ship GRM42-2X5R226M25 today.
SeriesGRM42-2X5
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD1210
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM42-2X5R226M25
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM42-2X, GRM42-2X5R226M25 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM42-2X5R226M25 Details Description
Related parts for GRM42-2X5R226M25
JUMPER-H1506TR/A3049A/H1504TR 5" datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV DARLINGTON 6-DIP datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 5.6A 11 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 52POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
RES 1.05M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
IC FPGA 720 I/O 1926BGA datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 150MA 3.8 OHM datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf